TOPlist

FOTO: Muž chtěl spáchat sebevraždu, před policisty utíkal

Pražští policisté obdrželi oznámení o anglicky hovořícím cizinci, který chce v Praze spáchat sebevraždu. Muž se měl tou dobou pohybovat modrou Octavií, operační důstojník proto předal informace všem hlídkám v terénu.

Během několika minut spatřila vozidlo, jedoucí s proraženými pneumatikami, hlídka MO PČR Krakovská, která tou dobou řešila zcela jiný případ. Policisté proto začali vozidlo pronásledovat. Cizinec s vozem dojel až na konec ulice Národní, tam vystoupil a začal před policisty utíkat.

O několik ulic dál hlídka muže dopadla a za užití donucovacích prostředků zadržela. Na místo si policisté přivolali posilové hlídky. Hlídka PMJ uzavřela ulici pro automobilovou dopravu, na místo se dále dostavila hlídka místního oddělení, dopravního inspektorátu a další hlídka PMJ.

Orientační dechová zkouška u muže prokázala přítomnost 1,31 promile alkoholu v dechu. Ve voze byly navíc nalezeny dvě láhve vodky. Muž policistům na místě sdělil, že se chtěl nejprve zabít pomocí nože, na to ale neměl dost odvahy, a tak mu to nevyšlo. Rozhodl se proto pro sebevraždu v autě. Opil se a chtěl se zabít. Ani to mu ale nevyšlo a celé jeho počínání mu posléze překazila policejní hlídka. Podle svých slov před hlídkou utíkal proto, aby mu nezabránila v sebevraždě.

Případ policisté nadále prošetřují. Muže si na místě převzala do své péče přivolaná záchranná služba.

no images were found

Inzerce