TOPlist

FOTO: Moravskoslezská SPJ dostala nové vozy, stejně tak dopravní policie

V pondělí odpoledne předal ředitel krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáš Kužel speciální pořádkové jednotce klíče od 5 nových vozidel a 6 klíčů od nových vozidel policistům dopravních inspektorátů Frýdek-Místek, Třinec, Nový Jičín (2 kusy), Ostrava a dálničního oddělení Ostrava. Plk. Kužel přítomným policistům při této příležitosti mimo jiného sdělil, že dovybavení či obměna vozového parku patřila a patří mezi priority a jedná se bezesporu o zlepšení podmínek a kvality policejní práce v našem regionu. Moravskoslezští policisté tak budou využívat 11 nových vozidel. Z hlediska nákupu automobilů se jedná o tzv. centrální nákup, tedy zaštítěný Policejním prezidiem ČR, respektive Ministerstvem vnitra ČR.

Z celkového počtu je 6 vozidel určených pro dopravní policisty. Jedná se o typ stávajících mikrobusů ke zpracování dopravních nehod, kdy dopravní policisté vyjíždějí přímo na místa dopravních nehod. Vozidla jim zajišťují v podstatě mobilní kancelář, kde celou událost ve všech souvislostech zadokumentují přímo na místě. Šest původních vozidel bude z provozu staženo a budou nahrazena v rámci celého krajského ředitelství novými.

Zbývajících 5 vozidel je určených pro speciální pořádkovou jednotku krajského ředitelství. Jedná se o nový typ vozidel, kdy 2 vozidla jsou v civilním provedení a 3 v policejním provedení (tato mají kromě jiného i venkovní speciální úpravu, tzv. drátěný program). Vozidla jsou určena pro výkon policistů jednotky, zejména k nasazení při pátracích akcích často v méně dostupných terénech, při živelných a obdobných událostech a policisté je budou samozřejmě využívat k plnění služebních úkolů v souvislosti s pořádáním všech typů hromadných akcí.

Představme si jednotlivá vozidla blíže.

Mikrobus Volkswagen Transporter ke zpracování dopravních nehod
(6 kusů – 3 ks 4×2 + 3 ks 4×4)
* maximální rychlost 173 km/h
* 6 stupňová převodovka
* pohon přední nápravy u 4×2, pohon přední nápravy s automatickým přepínáním na 4×4
* 5 míst k sezení
* polepy vozidla v policejním provedení
* pracovní prostor (kancelář): pracovní stůl, systém osvětlení, rozvody pro notebook, USB rozvody pro připojení na externí zařízení, nábytková vestavba k umístění kancelářských potřeb a prostředků, záložní akumulátorová baterie

Mikrobus Volkswagen Transporter Kombi 2.0 TDi v civilním provedení 4×4
(2 kusy)
* maximální rychlost 170 km/h
* 6 stupňová převodovka
* pohon přední nebo zadní nápravy, možný i stálý pohon 4×4
* 9 míst k sezení
* spodní zesílený kovový kryt motoru a převodovky
* spodní ochranný kryt motoru

Mikrobus Volkswagen Transporter Kombi v policejním provedení 4×4
(3 kusy)
* maximální rychlost 170 km/h
* 6 stupňová převodovka
* pohon 4×4 (pohon přední nápravy automatickým přepínáním na 4×4)
* 8 míst k sezení
* spodní zesílený kovový kryt motoru a převodovky
* podvozek přizpůsobený pro jízdu v terénu (lesní a polní cesty)
* speciální výbava:
– drátěný program (mříže čelního skla a předních bočních oken, ochranná mříž VRZ a předních světlometů), s možností jednoduché montáže a demontáže
– hledací přenosný světlomet

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Soňa Štětínská
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce