TOPlist

FOTO: Model policejního autíčka ukrýval půl kila pervitinu

Olomoučtí celníci zadrželi a nepropustili na český trh téměř půl kilogramu pervitinu. Droga byla ukryta v hračce modelu policejního vozidla.

Koncem minulého týdne prováděli celníci hlídky výkonového zpoplatnění (mýtaři) běžné kontroly na silnici ve směru Mohelnice – Olomouc. Krátce před polednem zastavili osobní vozidlo BMW s polskou poznávací značkou, které nemělo dálniční kupon. Dva muži vietnamské národnosti tvrdili, že dálniční známku nemají.

Vzhledem k nervóznímu chování osádky se celníci rozhodli zkontrolovat vnitřní prostor vozidla. Za zadním sklem ležela plastová hračka – model policejního auta, která obsahovala černý igelitový sáček, převázaný lepicí páskou. Když celníci sáček rozbalili, našli v něm 405 gramů látky, která při orientační zkoušce reagovala jako pervitin. Takové množství drogy by mělo na černém trhu hodnotu okolo půl milionu korun. Celníci zboží zajistili a případ šetří specialisté Celní protidrogové jednotky, expozitury Olomouc.

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s psychotropními látkami a s jedy teď mužům hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let.

Není to ojedinělý případ, kdy olomoučtí celníci zadrželi omamné psychotropní látky. Od ledna letošního roku zajistili 8400 kusů tablet s pseudoefedrinem, 410 gramů pervitinu, 200 gramů marihuany a 52 kusů lysohlávek.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Marie Bortlová
Tisková mluvčí
CÚ pro Olomoucký kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce