TOPlist

FOTO: Mlha na Rychnovsku zaskočila řidiče, složky IZS zaměstnaly nehody

Předzvěst podzimního počasí v podobě mlhy zaskočila v pondělí ráno řidiče na Rychnovsku. Hlídka ze Skupiny dopravních nehod vyjížděla k události, jež naštěstí neskončila tragicky.

Řidička vozu zn. Renault Twingo jedoucí po silnici č. I /14 od Chábor směrem na Podbřezí začala na přímém úseku předjíždět soupravu nákladního vozidla zn. DAF s přívěsem zn. Panav. Při předjíždění osmnáctiletá řidička renaultu ohrozila protijedoucí vozidlo zn. Škoda Felicia a aby se vyhnula čelnímu střetu, snažila se zpomalit a najet co nejvíce vpravo.

Tím ale došlo ke střetu s nákladním vozidlem, které předjížděla. Poté, co se mladá řidička minula s protijedoucí felicií, strhla řízení vlevo a vyletěla vlevo mimo komunikaci, aby zabránila dalšímu čelnímu střetu s protijedoucí soupravou nákladního vozidla zn. Scania s návěsem zn. Panav.

Padesátiletý řidič této soupravy s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravní situaci a přední částí soupravy narazil do před ním jedoucí škody felicie. Osobní vozidlo tak bylo odhozeno vpravo mimo komunikaci, kde havarovalo. Nákladní souprava Scania vyjela též vpravo mimo komunikaci, kde se převrátila na bok.

Policisté u všech řidičů provedli dechové zkoušky, které přítomnost alkoholu neprokázaly. Se zraněním záchranáři převezli do rychnovské nemocnice osmnáctiletou řidičku renaultu, pětapadesátiletou řidičku felicie a padesátiletého řidiče scanie. Žádné další osoby naštěstí zraněny nebyly. Celková škoda této dopravní nehody se vyšplhala na 540.000 korun.

Při nehodě zasahovaly všechny složky IZS, policisté řidili dopravu kyvadlově, frekventovaný úsek mezi Rychnovem nad Kněžnou a Náchodem byl znovu plně průjezdný v 10:53.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Alena Kacálková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce