TOPlist

FOTO: Mladý řidič ohrožoval policisty ve chvíli, kdy před nimi ujížděl

V pátek 30.5. kolem třiadvacáté hodiny policisté pronásledovali ujíždějícího řidiče. Vozidlo zn. Škoda Fabia řídil 24letý mladík, který na trase z Českého Těšína nerespektoval výzev hlídky dopravní policie k zastavení. Hlídce ujížděl velkou rychlostí, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Do pronásledování se postupně zapojili policisté karvinského obvodního oddělení a policisté Speciální pořádkové jednotky Ostrava.

Na křižovatce tvaru „T“ u Dolu Karviná, ulici Ostravská a Stonavská, hlídka dopravní policie donutila řidiče k zastavení. Ale řidič vozidla najednou zařadil zpátečku a najel do levého boku policejního vozidla, které jej blokovalo zezadu. Služební vozidlo poškodil a následně pokračoval v jízdě po ul.Ostravské, ve směru ke kruhovému objezdu Karviná Doly.

Tam už další policejní vozidla vytvořila zátaras. Asi 60 m před kruhovým objezdem byl mladý řidič opět donucen zastavit. Místo uposlechnutí výzev, náhle se rozjel na přistupujícího policistu. Policista naštěstí včas uskočil.

Řidič fabie v jízdě pokračoval dále. Opětovně narazil do služebního vozidla a zátarasem se snažil projet. Policisté speciální pořádkové jednotky využili chvíli, kdy řidič se pokusil přejet travnatý pás a z vozidla ho vytáhli. Mladík stále kladl aktivní odpor, policisté použili donucovací prostředky.

Ve vozidle byli dva muži, řidič ve věku 24 let a o 10 let starší spolujezdec (34 let). Oba pro svou podnapilost byli převezeni na protialkoholní záchytnou stanici, naměřeno jim bylo 1,68 promile.

Řidiči ve věku 24 let z Karviné bylo sděleno obvinění ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě, byl podán na vazební stíhání. Soud návrhu vyhověl a nebezpečný řidič byl vzat do vazby.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Zlatuše Viačková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce