TOPlist

FOTO: Mladý řidič najel do prodejny na čerpací stanici

V neděli okolo 22:30 došlo ve Strakonické ulici v pražské Malé Chuchli k dopravní nehodě osobního automobilu Škoda Octavia. Ve voze cestovalo 5 mladých lidí. Řidič jel po Strakonické ulici směrem z Prahy na Strakonice, když nepřizpůsobil rychlost povaze a stavu vozovky a při odbočení k benzínové stanici uvedl vozidlo do smyku a naboural do výlohy prodejny.

Na místo okamžitě dorazily nejbližší hlídky PČR (cizinecká policie, MO PČR a ODN Kongresová). K nehodě byly přivolány dvě posádky RZP ZZS hl.m. Prahy a jednotka HZS Praha ze stanice Radotín.

Záchranáři ošetřili šest zraněných osob, některé převezli do nemocnice. U dvou osob se s největší pravděpodobností bude podle policejní mluvčí Hany Jeřábkové jednat o těžkou újmu na zdraví.

Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a po zadokumentování nehody hlídkou ODN Kongresová strhli nebezpečně visící zbytky skleněné výlohy a vozidlo z prodejny vytáhli.

Nehodu vyšetřují policisté z odboru vyšetřování dopravních nehod. Řidič je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti. Způsobená škoda se prozatím odhaduje na 650 000,- Kč.

no images were found

Inzerce