TOPlist

FOTO: Mladík v Plzni ohrožoval lidi střelnou zbraní, motiv je zatím nejasný

Zatím s nezjištěnými úmysly vstoupil v noci na čtvrtek do vinárny v centru Plzně v Martinské ulici mladý muž, jisté však je, že ohrožoval obsluhu střelnou zbraní. Po spáchání tohoto činu prchal Františkánskou ulicí směrem k náměstí Republiky. Cestou ještě touto zbraní ohrožoval dva Syrské státní příslušníky.

O jaký šlo motiv tohoto útoku policie zjišťuje. Pachatel ale netušil, že je již v okolí několik hlídek jak PČR, tak MP, a usilovně po něm pátrají. Po napadení Syřanů stačil ještě doběhnout na náměstí Republiky, kde ho současně spatřila hlídka PČR a hlídka MP. Obě hlídky se bleskurychle domluvily na součinnost a vyrazili po pachateli.

Pod hrozbou namířené zbraně pak mladík vzdal své počínání, i přesto ale odmítal uposlechnout výzev. Za použití donucovacích prostředků byl jeho krátký odpor zlomen a byla mu přiložena pouta. Během bezpečnostní prohlídky pak u něj byla výše zmíněná zbraň nalezena.

O jaký typ zbraně se jednalo nelze z taktický důvodů uvést. Mladík samozřejmě skončil v policejní cele a další úkony budou následovat ráno. Také je jisté, že během útěku pachatel ohrožoval zbraní další osobu, po které policie intenzivně pátrá.

Dle našeho zjištění si celý incident mohlo natáčet několik osob na mobilní telefon. Policie žádá svědky, nebo osoby, které se cítily ohrožené jednáním muže, aby se neprodleně přihlásily na linku 158, nebo na kteroukoliv služebnu Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]FOTO: Policejní deník + Google Maps[/tiskovka]

Inzerce