TOPlist

FOTO: Mladík srazil autem chlapce na jízdním kole, ten na místě zemřel

Středčeční podvečer byl ve znamení další tragické dopravní nehody, ke které došlo nedaleko obce Borovany na Českobudějovicku. Před půl sedmou večer jel cyklista (14 let) na pánském jízdním kole značky Leader Fox 4CW po lesní cestě. Vyjel na hlavní silnici II. třídy č. 157 mezi obcemi Borovany a Dvorec. Mladý cyklista s největší pravděpodobností nedal přednost v jízdě vozidlu značky Renault 19, které řídil osmnáctiletý muž. Došlo ke srážce přední části vozu a levého boku jízdního kola. Při nehodě bohužel utrpěl mladý cyklista zranění neslučitelná se životem a na místě nehody zemřel.

Na místo přijeli policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny, kteří provedli dechovou zkoušku a test na přítomnost návykových látek u řidiče vozidla vše s negativním výsledkem. Při nehodě vznikla škoda ve výši 12 000 korun, která je ve srovnání se zmařeným lidským životem naprosto zanedbatelná.

Českobudějovičtí dopravní policisté žádají případné svědky této tragické dopravní nehody, kteří by mohli policistům pomoci objasnit její přesný průběh a okolnosti, aby kontaktovali policisty na telefonním čísle 974 226 590 nebo přímo na lince 158.

Tragická bilance obětí smrtelných dopravních nehod na jihu Čech tak opět vzrostla. Mrtvých na našich silnicích od počátku roku je již 28! Zároveň se jedná o 4. usmrceného cyklistu. Policisté tak opět zdůrazňují všem účastníkům silničního provozu, aby dodržovali pravidla a zásady bezpečnosti. Přemýšlejte za volantem, ale i na kole, na bruslích nebo při chůzi. Buďte zodpovědní. Jde o naše životy a zbytečné riskování se nevyplácí.

no images were found


[tiskovka]por. Ing. Štěpánka Uhlířová
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce