TOPlist

FOTO: Mladíci pod vlivem alkoholu a marihuany ničili na Jižních terasách stromky

Operační pracovník městské policie v Hradci Králové byl upozorněn na skupinku osob, která na Jižních terasách ničí stromky. Strážníci v blízkosti teras zadrželi mladíka, který odpovídal získanému popisu. Požádali ho o vysvětlení. Z jeho dechu byl cítit alkohol. Orientační dechová zkouška mu prokázala 1,07 promile alkoholu v dechu.

Sedmnáctiletý mladík vysvětlil, že zde s kamarády něco popil a vykouřil pár cigaret s marihuanou. On nic nezlomil, ale možná někdo z kamarádů ano. Ti však již odešli, neví kam a jménem je nezná. Přivolaní policisté orientačním testem na přítomnost omamných látek potvrdili přítomnost canabisu ve slinách. Protože se jednalo o sedmnáctiletého mladíka, strážníci kontaktovali jeho rodiče. Zároveň je poučili, že událost bude předána k řešení oddělení sociálně právní ochrany dětí MmHK.

Zpovzdálí pozoroval celou událost mladík s batohem na zádech. I na vzdálenost byla cítit marihuana. Jeden ze strážníků se ho zeptal, zda ji nemá v batohu. Ten potvrdil, že ano a vytáhl sáček s touto látkou. Osmnáctiletý mladík je podezřelý z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky. K řešení si ho převzali policisté.

no images were found


[tiskovka]Eva Čížková
tisková mluvčí
MP Hradec Králové
FOTO: MP Hradec Králové[/tiskovka]

Inzerce