TOPlist

FOTO: Mladíci po nálezu granátu postupovali „na jedničku“

Airsoft je moderní militaristickou hrou. Kluci od 12 do 50 pobíhají v lese, hrají si na vojáky a střílejí po sobě plastovými kuličkami. V dnešní době zábava která je odtáhne od diskoték, clubů a rizika drog.

Právě tito bojovníci v sobotu odpoledne v Plzni válčili za ústředním hřbitovem, když dva střelci v korytě vyschlého potoka nalezli podezřelý válcovitý předmět. Správně ho identifikovali jako projektil dělostřeleckého nevybuchlého náboje. Zvítězil rozum nad odvěkou klukovskou touhou odnést si suvenýr domů a kluci začali postupovat naprosto perfektně.

„Seržanti“ týmu Denis H. 17 let a Jan K. 18 let jako správní velitelé převzali velení, nařídili všem ostatním hráčům přemístit se do vzdálenější části lesa do bezpečné vzdálenosti, kterou určili cca půl kilometru. Pomocí nalezené pásky a provázků obehnali prostor a zatím co jeden šel volat Policii ČR, druhý převzal „střežení prostoru“ a zabránil cyklistům projet okolo.

Policisté z OOP Chrást kteří převzali od mladých válečníků střežení prostoru potvrdili jejich odhad nálezu a ocenili všechna další opatření které kluci učinili.

V dnešní době, kdy je i dospělý člověk schopen donést nalezenou výbušninu na služebnu či domů, je jejich postup přímo ukázkový!

Nalezenou pyrotechniku si na místě převzal policejní pyrotechnik.

Policejní deník, který byl na místě, chlapcům poblahopřál a jako dárek předal všem bojovníkům naše samolepky.

no images were found

Inzerce