TOPlist

FOTO: Mladá žena zemřela při nehodě u Velvar

Na tísňovou linku byl v neděli odpoledne oznámen střet osobního automobilu s autobusem, a to na silnici 1/16 nedaleko Velvar. Později bylo místo upřesněno s tím, že k nehodě došlo na této silnici, avšak u obce Uhy.

Na místo vyrazila jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Kralupy nad Vltavou, vyšetřovatel HZS ze stanice Kladno, řídící důstojník HZS ze stanice Neratovice, jednotka dobrovolných hasičů obce Velvary, posádky RZP a RV ZZS ASČR a hlídky PČR, konkrétně OO PČR Slaný a DI PČR Kladno. Kvůli vážnému zranění dvou žen, které cestovaly v osobním voze, na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01 z Prahy.

Dvě ženy, které cestovaly ve vozidle, zůstaly uvnitř zaklíněny. Jako první byli na místě dobrovolní hasiči z Velvar. U nehody také okamžitě zastavila zdravotní sestřička v době volna, které se podařilo vážně zraněnou spolujezdkyni z vozidla vytáhnout. Druhou z žen museli vyprostit přivolaní hasiči.

Jedna z mladých žen byla s vážným zraněním hlavy a s dalšími mnohačetnými poraněními transportována do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. Žena byla připojena na umělou plicní ventilaci. O život druhé z žen bojovaly posádky ZZS ASČR a posádka vrtulníku LZS Kryštof 01 dlouhé desítky minut. Bohužel se záchranářům přes veškeré úsilí již ženu nepodařilo oživit a lékař byl nucen konstatovat smrt.

V době zásahu vrtulníku LZS K01 u nehody došlo v obci Tuchlovice na Kladensku k vážnému pracovnímu úrazu, kdy byl muž popálen po „explozi“ hořáku. K tomuto případu musel vzlétnout vrtulník LZS z Plzeňského kraje, který pacienta transportoval do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

K nehodě u obce Uhy dorazili kriminalisté, kteří společně s policisty z DI Kladno nehodu vyšetřují. Podle dosavadního šetření vjelo osobní vozidlo z vedlejší komunikace, kdy řidička pravděpodobně přehlédla přijíždějící autobus, jeho řidič jel tou dobou po hlavní komunikaci. V autobuse cestovali mladí sportovci, nikdo z nich nebyl při nehodě zraněn.

no images were found

Inzerce