TOPlist

FOTO: Lupiči přepadli prodejnu, odnesli si hodinky za 7 miliónů

Ve čtvrtek, krátce po půl šesté večer, přijali operátoři tísňové linky oznámení o loupežném přepadení ve Štěpánské ulici v Praze. Na místo okamžitě vyjeli všechny dostupné hlídky z okolí, stálá výjezdová skupina i detektivové pražského krajského ředitelství.

Ti na místě zjistili, že do prodejny vtrhli tři maskovaní muži. Dva z nich byli ozbrojeni krátkou střelnou zbraní. Nic netušící prodavačka se ihned po jejich vniknutí do prodejny utíkala schovat do zázemí. Pachatelé tak měli „volné pole působnosti“. Podle předběžných sdělení kriminalistů si lupiči odnesli hodinky za bezmála sedm milionů korun. Pachatelé při útěku z prodejny zatarasili ulici Štěpánskou vozidlem, které mělo kradené registrační značky tak, aby tudy nemohlo projet žádné další auto a sami pak odjeli dalším vozem.

Na místě pracovali až do nočních hodin kriminalisté stálé výjezdové skupiny i detektivové pražského krajského ředitelství, kteří provedli ohledání místa činu i odstaveného vozidla a zajistili důkazy. Prodejna je monitorována kamerovým systémem, i tento záznam musí detektivové vyhodnotit.

Touto cestou žádáme veřejnost o poskytnutí jakýchkoliv informací, které by mohly kriminalistům pomoci při pátrání po pachatelích. Informace přijmou operátoři tísňové linky 158.

no images were found

npor. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník

Inzerce