TOPlist

FOTO: Lupič se střelnou zbraní přepadl hernu, pronásledoval ho host

V průběhu dvou dnů došlo v Praze 1 a 8 k loupežným přepadením trafiky a baru. V obou případech už jsou pachatelé za mřížemi.

K prvnímu loupežnému přepadení došlo na Náměstí Republiky v pondělí, v půl jedné odpoledne. Tehdy přišel do tamní trafiky neznámý muž s nožem v ruce a po obsluze požadoval vydání veškeré hotovosti. Na místo vydání peněz ale prodavačka spustila tak výrazný křik, že pachatel vzal raději nohy na ramena, aniž by obdržel byť jedinou korunu, nicméně i tak se pachatel dopustil trestného činu loupeže. Proto začali případ okamžitě prošetřovat kriminalisté prvního policejního obvodu, kteří o den později zadrželi v Sasankové ulici v Praze 10 sedmadvacetiletého muže, jakožto pachatele popsané loupeže. Toho následně předvedli na policejní služebnu, kde sek loupežnému přepadení doznal. Proto s ním vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení, pro zmiňovaný trestný čin loupeže, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Stejně dlouhý pobyt za mřížemi hrozí jedenadvacetiletému pachateli loupežného přepadení, které spáchal v úterý večer v baru v Sokolovské ulici. Do podniku lupič vešel konkrétně v půl desáté s pistolí v ruce a okamžitě požadoval vydání peněz po barmance, a následně i po přítomných hostech. Nikdo z přítomných se ale neměl k tomu lupiči peníze vydat. Ten se proto otočil takřka na podpatku, z barového pultu sebral malé pivo, se kterým dal se na útěk. Barmanka a jeden z hostů na nic nečekali a začali lupiče pronásledovat.

Cirka po dvaceti metrech útěku se pachatel zastavil, namířil barmance zbraň do obličeje a zmáčkl spoušť. Naštěstí pro oba zúčastněné, zbraň nevystřelila. Barmanka na to konto od dalšího pronásledování upustila. Druhý pronásledovatel, jeden z hostů, se ale odradit nenechal, a za pachatelem běžel ještě několik dalších desítek metrů, dokud se mu lupič neztratil z očí. V tu chvíli tam už ale byli policisté pohotovostní motorizované jednotky, kteří svědka naložili do auta a po pachateli začali okamžitě pátrat.

A to se vyplatilo, neboť s pomocí svědka pachatele policisté našli a následně zadrželi v ulici Křižíkova. I tento mladík si následně vyslechl obvinění z trestného činu loupeže, aniž by se obohatil o jakoukoli finanční hotovost.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce