TOPlist

FOTO: Liberečtí celníci zajistili léky dovážené z Polska

Minulý týden, 5. května zastavila hlídka Celního úřadu pro Liberecký kraj ke kontrole ve směru od HP Habartice na Frýdlant, v katastru obce Pertoltice, vytipované osobní vozidlo Saab středočeské RZ. Ve vozidle cestovali řidič ve věku 50 let a 30letá žena, oba české národnosti. Muž uvedl, že jedou od známých z Polska a nic si nevezou.

V zavazadlovém prostoru celníci našli igelitem překrytou papírovou krabici s etiketou, na které bylo uvedeno, že se jedná o léky značky Cirrus. Vedle krabice dále našli igelitovou tašku naplněnou krabičkami léků stejné značky. Dohromady tak zajistili 3 794 kusů tablet léku.

Od začátku roku celníci na Liberecku zaznamenali třetí případ, kdy byly převáženy v osobním automobilu léky zneužívané k výrobě grog ve větším množství. Celkem v tomto roce zajistil Celní úřad pro Liberecký kraj již přes 11 000 tablet, ze kterých mohl být vyroben téměř 1 kg drogy pervitin.

Oba cestující, muž i žena čelí podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který jim hrozí trest až 10 let vězení.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Martin Stočes
Tiskový mluvčí
Celní úřad pro Liberecký kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce