TOPlist

FOTO: Kuna se den co den vrací na policejní parkoviště a poškozuje auta

Nemilé překvapení čekalo několikrát po ránu na policisty na Královéhradecku. Poté, co přišli k vozidlům, které nechali venku přes noc stát v policejním objektu, nestačili se divit. Neznámý pachatel tady v sedmi případech poškodil u zaparkovaných aut elektroinstalaci, protihlukovou výplň kapoty a na místě činu zanechal množství drobných stop.

Podezřelý pohyb na zmíněném parkovišti však neunikl pozornosti službu konajícího zaměstnance, který si díky kamerám nezvaného hosta ve střeženém objektu všiml. Zaznamenal také, že se na místo činu vrací doslova se železnou pravidelností a není to žádný amatér. Každý den cca ve 21:35 vyráží do akce s tím, že se nejprve schová pod jedno z vozidel. Když se přesvědčí, že je „čistý vzduch“, zamíří tryskem k autu, které si předem vybere. Zde se zdánlivě nepozorovaně ukryje a začne si pochutnávat. Zbožňuje totiž elektrické kabely, plsť mezi motorem a kabinou nebo různé plasty. Po této hostině místo opustí stejně rychle, jak přišel.

Pachatelem není nikdo než tzv. „nepřítel motoristů“ neboli kuna. Že se jí u nás zalíbilo, policisté nepochybují. Přečkala tady zimu a evidentně se jí jinam nechce. Rad a návodů na to, jak se jí zbavit a které prý „zaručeně“ fungují, je více než dost. Jisté však je, že policistům s drzou šelmičkou a jejími naschvály došla nyní trpělivost. O tom, jak budou v boji s tímto „pachatelem“ úspěšní, Vás budeme samozřejmě informovat.

Nutno dodat, že policisty toto zvířátko prý nemůže zaskočit. V minulosti se totiž setkali např. se vzácnými papoušky, chameleony nebo s klokany.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Lenka Burýšková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce