TOPlist

FOTO: Kriminalisté zadrželi dvojici dealerů, 350 psaníček s heroinem měli v ponožce

Další úspěchy si na své konto mohou připsat kriminalisté brněnského Toxi týmu. Obvinili dva dealery heroinu, kteří několik posledních měsíců prodávali drogu toxikomanům na různých místech v Brně. Jedná se o muže ve věku devětatřicet a dvaadvacet let, kteří již mají obdobnou trestní minulost.

Hlavní zajímavostí případu je skutečnost, že dvojice měla materiál uskladněn v odstaveném osobním vozidle Daewoo v ulici Podstránské. Na toto místo si pak uživatelé drogy docházeli kupovat svoji dávku, za sto korun jedno psaníčko. Při zákroku kriminalisté v uvedeném autě našli celkem tři sta padesát psaníček s heroinem uschovaných v ponožce.

Dalšími odběrnými místy byly také dva byty v centru města, kde při domovních prohlídkách policisté našli peníze, asi pětadvacet tisíc korun, uložené v ponožkách a nastříhané papírky na výrobu tzv. psaníček. V těchto bytech policisté zasahovali již v roce 2012. Tehdy byly za distribuci pravomocně odsouzeny tři osoby.

Oběma členům rodinného klanu nyní za uvedené jednání, tedy za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí až desetileté vězení.

no images were found

por. Andrea Straková
tisková mluvčí PČR

Inzerce