TOPlist

FOTO: Kriminalisté vyšetřují v Hostivaři již druhý pokus o znásilnění

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pátrají po muži, který se pokusil znásilnit dvě dívky.

První případ se stal ve středu 9. října patnáct minut před třetí hodinou odpoledne v Praze 10 v ulici U Hostivařského nádraží. K ženě zde ze zadu přistoupil zatím neznámý pachatel a pokusil se jí znásilnit. To se mu však nepodařilo, jelikož se žena bránila a také byl vyrušen náhodným svědkem, který projížděl okolo.

Druhý případ se stal ve čtvrtek 17. října v půl čtvrté odpoledne v ulici Kozmíkova, což je nedaleko od místa první události. Opět neznámý pachatel zde přistoupil k dívce, která právě odemykala dveře od domu, a fyzicky ji atakoval se sexuálním podtextem. Dívka se muži aktivně bránila, čehož se agresor zalekl a z místa utekl.

Kriminalisté nyní případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestných činů znásilnění, omezování osobní svobody a výtržnictví. Zároveň se domnívají, že má oba případy na svědomí stejný pachatel, protože si mimo jiné vybral podobné typy dívek menšího vzrůstu, aby měl jistotu fyzické převahy.

Popis násilníka: Muž ve věku mezi 25 až 35 let, vysoký 170 až 175 centimetrů, hubenější atletické postavy. V době útoků měl na sobě modré jeansy, zeleno-fialovou mikinu, která byla sepraná až do šeda a kolem krku černobílý šátek tzv. palestinu. Na nohou měl těžší černé boty a na zádech batoh z osmdesátých let. Při přepadení mluvil česky bez přízvuku.

V případě, že můžete poskytnout informace k osobě pachatele nebo jste byli svědkem útoků, prosím kontaktujte linku 158.

FOTO k 1. případu – U Hostivařského nádraží

no images were found

FOTO k 2. případu – Kozmíkova

no images were found

por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník

Inzerce