TOPlist

FOTO: Kriminalisté šli zadržet pachatele loupeží, ten se zastřelil

Kriminalisté z 9.odd I. policejního obvodu v Praze šli ve čtvrtek okolo poledne zadržet pachatele tří loupežných přepadení. V Kubišově ulici v Praze 8 se kriminalisté rozhodli pro zákrok, ulice byla totiž vylidněná a případné nebezpečí pro nezúčastněné osoby tak bylo sníženo na minimum.

Když však pachatel policisty spatřil, vytáhl pistoli. Policisté na to reagovali hrozbou služební zbraní, muž se však svou zbraní na místě zastřelil. Policisté rovněž jednou vystřelili, nicméně pachatele nezasáhli.

Na místo dorazili záchranáři a příslušníci GIBS (Generální inspekce bezpečnostních sborů). Záchranáři již muži nedokázali pomoci. Inspekce na zásahu kriminalistů neshledala žádné pochybení.

Do Kubišovy ulice dorazili následně hasiči, kteří ze silnice umyli krev vysokotlakým proudem vody.

Pachatel (58 let) si za svůj život odpykal trest odnětí svobody v celkové výši 25 let. Muž byl recidivistou, který se jen v uplynulých týdnech dopustil tří loupežných přepadení – BČS v Českém Brodě, BČS na Kutnohorsku a v pondělí muž přepadl hernu v centru Prahy, ze které si odnesl zhruba 160 tisíc. V Českém Brodě na čerpací stanici při loupežném přepadení pachatel vystřelil z pistole do stropu.

Fotografie z místa, kde se pachatel před svým zadržením zastřelil:

no images were found

Fotografie z loupežného přepadení BČS v Českém Brodě, kterého se dotyčný pachatel dopustil:

no images were found

Inzerce