TOPlist

FOTO: Kriminalisté rozprášili gang, který kradl auta na zakázku

Kriminalistům Prahy západ se podařil objasnit případ odcizených vozidel, která byla kradena na zakázku . Pachatelé se zaměřili výhradně na automobily francouzské výroby. V průběhu měsíce září objevili kriminalisté v obci Chrášťany na okrese Praha západ prostory v jednom z objektů, kde dva bratři ve věku 36 a 39 let rozebírali odcizená vozidla, jejichž díly následně rozprodávali. Vyšetřování celého případu stále probíhá a již nyní je známo, že náhradní díly pochází minimálně ze čtyř odcizených vozidel.

V nebytových prostorách, ve kterých byly provedeny prohlídky, objevili kriminalisté několik vraků rozebraných vozidel, stovky náhradních dílů a součástek z vozidel, desítky klíčů a karet od zapalování, registrační značky a dvě legálně držené pistole ráže 9mm. Na místě bylo zjištěno, že tito pachatelé znehodnocovali výrobní čísla na karoseriích a dalších identifikačních částech vozidel, aby nebylo možné zjistit, že pocházejí z trestné činnosti.

Oba bratři se prodejem součástek z kradených vozidel obohatili o několik set tisíc korun. Ani jeden z bratrů se však samotných krádeží nedopustil. Na tuto práci měli svoje lidi, kteří se o tuto „práci“ postarali a vozidla jim předávali. I o těchto pachatelích kriminalisté vědí a jednoho z nich již obvinili z trestného činu „krádež“.

Také oba bratři jsou obviněni z trestného činu „krádež“, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce dva až osm let.

Je více než pravděpodobné, že se v průběhu vyšetřování podaří objasnit další případy odcizených vozidel a jejich rozprodaných částí souvisejících s tímto případem.

Celý případ se kriminalistům podařilo objasnit také díky všímavým občanům, kteří upozornili na skutečnost, že se na místě, kde byla provedena výše uvedená realizace, objevují vozidla, ze kterých se postupně stávají vraky. Policisté by rádi upozornili ostatní spoluobčany, že právě na odlehlých místech bývalých statků a skladů může docházet k obdobné trestné činnosti a pokud zjistí tyto skutečnosti, aby je neprodleně policistům oznámili.

no images were found

nprap. Marcela Pučelíková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR

Inzerce