TOPlist

FOTO: Kriminalisté odhalili výrobnu heroinu, podezřelé zadržela zásahová jednotka

Počátkem dubna odhalili kriminalisté z Prahy I. velkovýrobnu heroinu. V sortimentu ale zadržení měli i pervitin a „trávu“.

Konkrétně čtvrtého dubna provedli kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu, ve spolupráci s pražskou zásahovou jednotkou zadržení čtveřice osob (43, 44, 36, 39).

Zadržení samotné proběhlo v rodinném domě v jedné z obcí na Kolínsku. Tam totiž měla povedená partička drogovou základnu v podobě výrobny heroinu a sušírny “trávy“. Dalším artiklem, který zadržení prodávali, byl pervitin. Ten ale nevyráběli, nýbrž ho získávali od jiného výrobce a následně takzvaně přeprodávali, samozřejmě s marží odpovídající riziku. Nutno zmínit, že varna heroinu je na našem území určité unikum, neboť v 95% se tato droga vyrábí především v Afghánistánu, mezi další výrobce lze řadit i Pákistán, Thajsko, Laos, nebo Kambodžu.

A jak celá výroba probíhala? Začátkem všeho byla sklizeň makovic, za kterou někteří ze zadržených vyráželi do Jižních Čech. Makovice pak navozili do sklepních prostor jednoho z domů v Praze 6, kde z nich připravili základ pro následnou výrobu heroinu v podobě hnědé tekutiny, což bylo značně technicky náročné a vždy to zabralo několik dní. Tu pak ve speciální nádobě převezli do zmiňovaného domu v obci na Kolínsku, kde z ní za pomoci varny, speciálně určené pro tento produkt, vyrobili heroin, který poté distribuovali koncovým zákazníkům.

Nutno zmínit, že odhalit samotnou výrobnu, a vše s tím související, bylo pro kriminalisty poměrně velice složité. Hlavní dealer, třiačtyřicetiletý Čech, byl totiž velice, ale opravdu velice opatrný. S heroinem, a jinými drogami vždy vyrážel za zákazníky na předem dohodnutá místa v Praze. Nikdy nepřipustil, aby se kdokoliv ze zájemců, byť je na několik kilometrů přiblížil k obci, kde probíhala výroba.

Podstatným faktem v celém případu jsou důkazy, o které kriminalisté nemají nouzi. Při domovních prohlídkách totiž zajistili několik gramů čerstvě vyrobeného heroinu, podobné množství pervitinu, desítky kilogramů marihuany, a stovky palic makovic, kterých byl doslova po strop plný sklep domu v Praze 6. Podobně tomu bylo i s marihuanou. Tu zadržení sušili a připravovali k prodeji ve zmiňovaném domě na Kolínsku.

Kriminalisté jí při domovní prohlídce fakticky našli a zajistili na každém volném místě tohoto domu, které bylo alespoň trošku vhodné k sušení. Stejně tak mají kriminalisté zadokumentováno značné množství prodejů jednotlivých drog koncovým zákazníkům. Takových transakcí, dle zjištění policistů, provedli „obchodníci“ v období od druhého lednového týdne do zadržení desítky. V případě heroinu šlo vždy o prodej v průměru jednoho gramu každému zákazníkovi, za který účtovali jeden tisíc korun.

V rámci tohoto případu zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Tři z obviněných jsou stíháni vazebně, čtvrtý na svobodě. Nutno také zmínit, že všichni obvinění byli v součtu už celkem čtrnáctkrát stíháni pro drogovou a majetkovou trestnou činnost.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník + PČR[/tiskovka]

Inzerce