TOPlist

FOTO: Kriminalisté objasnili údajné loupežné přepadení vozu přepravní služby

Operativním šetřením se kladenským kriminalistům podařilo zjistit, jak to doopravdy bylo s loupežným přepadením, které se stalo v loňském roce den před Štědrým dnem.

Jedenačtyřicetiletý řidič kurýrní společnosti nahlásil, že byl kolem osmé hodiny večerní přepaden dvěma pachateli. K přepadení došlo na autobusové zastávce „Boroviny“ ve směru z Kladna na Buštěhrad. Přepadený muž si údajně v dodávce přepočítával tržbu, když u něj zastavilo vozidlo stříbrné barvy. Z toho vystoupili dva muži, jeden z pachatelů otevřel dveře a pod pohrůžkou krátké střelné zbraně požadoval vydání finanční hotovosti. Několik desítek tisíc mu poškozený vydal a zloději odjeli neznámo kam.

O případu jsme informovali ještě týž večer

Ihned po nahlášení tohoto skutku se rozběhlo intenzivní pátrání, na jehož konci se podařilo prokázat, že loupežné přepadení si vymyslela skupina čtyř pachatelů. Ti tímto maskovali zpronevěru utržené finanční hotovosti. Dále kriminalisté zjistili, že řidič výše zmiňovaného kurýrního vozidla byl využíván k tomu, aby dodával svým komplicům drahou spotřební elektroniku objednanou na smyšlená jména a fiktivní e-maily prostřednictvím internetových obchodů. Toto zboží však nikdy nikdo z obviněných nezaplatil.

Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. Byly provedeny domovní prohlídky, při kterých byla zajištěna veškerá elektronika a větší finanční hotovost.

no images were found


[tiskovka]nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce