TOPlist

FOTO: Kriminalisté objasnili předvánoční přepadení marketu na Karvinsku

Vylezli na střechu marketu, po laně se spustili dovnitř a personál jim nedobrovolně vydal téměř 600 000 korun. To je ve zkratce popis loupežného přepadení, způsobem spáchání v celé republice originální, které moravskoslezští kriminalisté díky své brilantní práci nyní řadí do škatulky objasněných případů. Dva muži si vyslechli obvinění, hrozí jim trest 5 až 12 let odnětí svobody.

V neděli 23. prosince 2012 navečer (po 20. hodině) zažila obsluha marketu v Petřvaldu na Karvinsku loupežné přepadení. Tehdy neznámí pachatelé vylezli na střechu objektu, po rozebrání střešních tašek vnikli do půdních prostor, kdy se posléze do objektu spustili po laně. Pod pohrůžkou střelné zbraně donutili personál k vydání téměř 600 000 korun. Ke zranění osob nedošlo.

Policisté začali okamžitě s intenzivním pátráním po pachatelích. Vytěžovali všechny možné svědky, důležité bylo i vyhodnocení zajištěných stop z místa činu. Policisté oslovili opakovaně i veřejnost, kdy pracovali do určité míry i s poznatky občanů. V první fázi prověřování to vypadalo, že se není „čeho chytit“, ale mravenčí práce kriminalistů se vyplatila.

Minulý týden obvinil vrchní komisař dva muže (věk 31 a 32 let) z Karvinska ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Hrozí jim trest odnětí svobody od 5 do 12 let. Vyšetřování je vedeno na svobodě. K obviněným lze uvést, že s kriminalisty spolupracují. Starší byl v minulosti odsouzen pro násilnou trestnou činnost. Muži se na loupež připravovali společně, tipovali si například příjezdovou a ústupovou trasu a samozřejmě nejvhodnější „vstup“ do objektu marketu. Motivem činu mohlo být, že oba mají kladný vztah k výherním automatům. Z odcizených peněz tak nezbylo nic. Policisté zajistili jako výnos z trestné činnosti osobní vozidlo.

Kriminalisté i v tomto případě pokračují v úkonech trestního řízení.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Soňa Štětínská
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR[/tiskovka]

Inzerce