TOPlist

FOTO: Kriminalista v době osobního volna zadržel pachatele vloupání do auta

Že policistům pracovní doba nikdy nekončí dokazuje kriminalista z oddělení hospodářské kriminality prvního pražského policejního obvodu, který v době volna zadržel pachatele přímo při činu.

V sobotu chvíli před půlnocí si pozorný kriminalista všiml u vozu souseda, zaparkovaném v ulici Španielova v Praze – Řepích jemu neznámých osob. Proto nelenil a konal, kdy přišel k autu a obou přítomných se dotázal, co tam dělají. Jeden z mladíků na nic nečekal a vzal takzvaně nohy na ramena. Druhého, který se taktéž snažil utéct, kriminalista okamžitě zadržel.

Šestadvacetiletý mladík se nakonec pod tíhou důkazů ještě na místě samém doznal, že vozidlo samozřejmě s kamarádem vykrádali. To dokládaly i věci u něj zajištěné v podobě různých šroubováků a jiného nářadí. Zadrženého si od kriminalisty následně převzali kolegové z místního oddělení Řepy, kteří ho převezli na policejní služebnu pro podezření z trestného činu krádež vloupáním. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
FOTO: PČR + Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce