TOPlist

FOTO: Královéhradečtí celníci zadrželi tablety SUDAFED rozpuštěné v PET lahvi

Hlídka mobilního dohledu královéhradeckých celníků zajistila dne 15. července při kontrole osobního vozidla na Náchodsku cca 500 tablet léků SUDAFED rozpuštěných v neznámém roztoku v PET lahvi. Tyto léky obsahují pseudoefedrin, který je zneužíván k výrobě pervitinu.

V blízkosti bývalého hraničního přechodu – Starostín, na silnici č. II/302 ve směru do vnitrozemí ČR, celníci prováděli kontrolu osobního vozidla registrovaného v královéhradeckém kraji, ve kterém cestovali dva muži české národnosti ve věku 33 a 34 let. Na dotaz celníků, zda ve vozidle přepravují zboží – lihoviny, tabák, cigarety či větší množství léků, řidič odpověděl, že ve vozidle převáží pouze spolujezdce, osobní věci a nákup potravin z Polska. Při důkladné kontrole interiéru vozidla služební pes označil místo na podlaze u spolujezdce, kde byla pod gumovým koberečkem nalezena PET lahev obsahující přibližně 500 kusů tablet léku SUDAFED v rozpuštěném stavu. Lahev s podezřelým obsahem bude putovat do celně technické laboratoře.

Celníci léky zajistili a případ se dále prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za který hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let nebo peněžitý trest. Od začátku letošního roku celníci v Královéhradeckém kraji evidují pátý případ nelegální přepravy tablet s obsahem pseudoefedrinu, při kterých zajistili celkem 4 000 kusů tablet. Tento poslední případ je však ojedinělý ve způsobu ukrytí.

no images were found


[tiskovka]prap. Martina Bicanová
zástupce tiskové mluvčí
Celní úřad pro Královéhradecký kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce