TOPlist

FOTO: Kamion vezoucí štěrk skončil po nehodě na boku

Dne 1. 4. 2014 v 10:25 hodin byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Beroun k dopravní nehodě s vyproštěním na silnici mezi Nižborem a Lány poblíž zámku Dřevíč. Na místo vyjela s technikou CAS 15 Mercedes – Benz, AV – 14 T 815 a 2× Škoda Yeti.

Po příjezdu na místo nehody bylo zjištěno, že se jedná o převrácený tahač s návěsem, který leží na pravém boku a je částečně kabinou nabourán do svahu nad příkopem. Při nehodě byl těžce zraněn řidič nákladního vozu, který byl v době příjezdu JPO již mimo vozidlo a okolo jedoucími řidiči mu byla poskytována první pomoc. Při nehodě došlo k vysypání většiny nákladu – jemné štěrkové drtě do příkopu.

Současně s hasiči na místo dorazila berounská ZZS a zároveň na místo přiletěl vrtulník LZS, který přistál v lesní školce asi půl kilometru od místa nehody. Řidič byl záchranáři ošetřen a připraven na letecký převoz do nemocnice. Po rozhodnutí lékaře ZZS byl ve spolupráci ZZS a JPO transportován a přeložen do vrtulníku LZS.

Během zásahu provedli hasiči protipožární opatření na tahači a posypali uniklé provozní kapaliny. Místo zásahu bylo poté předáno příslušníkům PČR oddělení dopravních nehod. Odklizení vysypaného materiálu a odtažení soupravy bude provedeno dopravcem. Po celou dobu zásahu a šetření nehody byla silnice mezi obcí Nižbor a křižovatkou Sýkořice – Luby v obou směrech uzavřena. Příčina dopravní nehody je v šetření PČR.

no images were found


[tiskovka]mjr. Ing. Milan Provazník
pracoviště IZS a služeb
HZS Středočeského kraje – ÚO Beroun
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce