TOPlist

FOTO: Kamion skončil po nehodě na D5 mimo dálnici

Na 37. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň v noci ze středy na čtvrtek havaroval řidič kamionu. Nákladní vozidlo prorazilo svodidla na mostku přes potok, následně jelo několik desítek metrů mimo dálnici, kdy následně skončilo částečně převrácené na boku. Při nehodě byly proraženy obě nádrže na naftu, z těch následně uniklo 1000 litrů paliva (nádrže byly v době nehody plné).

Na místo vyjely jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Hořovice a Beroun. Kvůli úniku nafty do potoka byla povolána také jednotka dobrovolných hasičů ze Žebráku, ta následně zasahovala po proudu potoku dále od místa nehody. Profesionální hasiči zajistili místo nehody, zajistili vozidlo proti požáru a začali likvidovat únik nafty. Část nafty odčerpali z kanalizace, část zasypali sorbentem v potoce a část mimo dálniční těleso v trávě. Záchranná služba si do své péče převzala dvě osoby – řidiče a spolujezdce. Obě osoby skončily v hořovické nemocnici s lehkými zraněními.

Příčiny nehody vyšetřuje dálniční oddělení PČR Rudná. Na místo bude následně přivolána dekonta k dekontaminaci zeminy a okolí místa nehody. Pravděpodobně jeřáby soukromé firmy pak budou muset vyprostit havarovaný kamion.

V místě nehody byla doprava svedena do jednoho jízdního pruhu.

no images were found

Inzerce