TOPlist

FOTO: Kamion se převrátil na dodávku, jeden člověk zemřel, další se vážně zranil

K vážné dopravní nehodě došlo dne 17. července 2014 odpoledne na silnici z Rybné nad Zdobnicí směrem na Žamberk na Rychnovsku.

Na místo události byly ve 13:38 hodin povolány jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a sousedního Pardubického kraje ze stanic Žamberk a Ústí nad Orlicí, dále dobrovolní hasiči z Rybné nad Zdobnicí a Slatiny nad Zdobnicí. Na místo vyjely posádky pozemní i letecké záchranné služby.

Na silnici č. I/11 došlo k nehodě kamionu, který se převrátil na dodávku. Její řidič a spolujezdec zůstali zaklínění uvnitř kabiny. Hasiči z Pardubické kraje ještě před příjezdem rychnovských hasičů vyprostili spolujezdce z dodávky, u něhož přivolaný lékař konstatoval smrt. Těžce zraněný řidič byl stále zaklíněný ve vozidle a hasiči k němu měli velmi špatný přístup.

Nejdříve museli pomocí jeřábu nadzvednout kamion a vytáhnout dodávku. Následně ho pomocí speciálního hydraulického nářadí vyprostili z vraku a předali do péče lékaře a záchranářů. Po nezbytném ošetření a zajištění zdravotního stavu byl muž letecky transportován do královéhradecké nemocnice. Řidič kamionu byl také zraněn a převezen do nemocnice.

Hasiči provedli protipožární opatření u obou havarovaných vozidel a zasypali uniklé provozní kapaliny. Na vyproštění kamionu byla povolána těžká technika specializované firmy. Hasiči ale nejprve museli vyložit náklad z návěsu a až potom bylo možné kamion vyprostit zpět na silnici. Na místo byla povolána Správa a údržba silnic, která uklidila vozovku a naložila poškozené zboží z kamionu, které se vysypalo na silnici. Silnice byla několik hodin uzavřena. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

no images were found


[tiskovka]Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje
FOTO: HZS KHK[/tiskovka]

Inzerce