TOPlist

FOTO: Kamion s toaletním papírem zůstal po nehodě viset z mostu

Ke dvěma vážným dopravním nehodám vyjížděl vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon z ostravské stanice HZS MSK do okresu Frýdek-Místek během 12 hodin úterý 26.11.2013. V odpoledních hodinách úspěšně vytáhl na úzkou lesní silnici ve Starých Hamrech nákladní Tatru, v noci na středu kamion, přední částí visící z mostu v Mostech u Jablunkova. U obou zásahů asistovalo vozidlo odtahové služby, vždy jiná firma.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě slovenského kamionu Mercedes v Mostech u Jablunkova informováno v úterý čtvrt hodiny před 21. hodinou. Vyjely sem tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Třinec, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh (odtud byl Bizon a pojízdná dílna), vedle nich dvě jednotky dobrovolných hasičů – Mosty u Jablunkova a Jablunkov.

Přední část kamionu s toaletním papírem visela z mostu. Po úterní půlnoci se Bizonu ve spolupráci s vozidlem odtahové služby povedlo kamion vtáhnout zpět na most. Další část hasičů se postarala ve spolupráci s ekologickou firmou o likvidaci úniku nafty. Řidič se během zásahu hasičů na místě nehody nepohyboval.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS MSK[/tiskovka]

Inzerce