TOPlist

FOTO: Jihočeští celníci zajistili při kontrole hady a ještěry

V minulém týdnu prováděli jihočeští celníci kontrolní činnost na silnicích na Jindřichohradecku. Členové hlídky mobilního dohledu zastavili v obci České Velenice řidiče osobního vozidla Škoda Octavia české imatrikulace. Ve vozidle se nacházely další dvě osoby české národnosti, jejichž chování bylo celníkům podezřelé, a proto přistoupili ke kontrole vnitřních a zavazadlových prostor.

Následné zjištění bylo překvapující. Celníci objevili velké množství živočichů. Pracovníky České inspekce životního prostředí, kteří na případu s celníky spolupracují, bylo určeno, že se jedná o celkem14 ks jedovatých hadů druhu Cerastes cerastes (zmije rohatá) a dalších 99 ks živočichů druhu Uromastyx ornata – Trnorep zdobený (statný ještěr se zavalitým tělem, velkou hlavou a silnýma nohama), jejichž odchyt ve volné přírodě a prodej zakazuje mezinárodní úmluva CITES o regulaci obchodu s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

Případ, svého druhu na jihu Čech ojedinělý, dále šetří českobudějovičtí celníci jako podezření z trestného činu neoprávněné zacházení s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

no images were found


[tiskovka]Mgr. Vladimír Pešek
Tiskový mluvčí
CÚ pro Jihočeský kraj
FOTO: Celní správa[/tiskovka]

Inzerce