TOPlist

FOTO: Jihočeští celníci zajistili padělky zboží za 23 miliónů

Na poslední srpnový víkend přichystali jihočeští celníci trhovcům a prodejcům ve Strážném překvapení. Po několika týdnech na dvou tržnicích celníci opět zajišťovali padělky. Provedli dvě akce, při kterých zajistili napodobeniny různého druhu zboží v celkové hodnotě téměř 23 milionů korun.

V sobotu 31. srpna v dopoledních hodinách uzavřeli celníci tržnici „Hokejka“ v katastru obce Strážný a celý prostor ohraničili páskou. Celníci měli již předem vydaný soudní příkaz k prohlídce jiných prostor a pozemků v objektu tržnice. Jednalo se celkem o 13 prodejních stánků. Dále byly zkontrolovány tři vozidla zaparkovaná v bezprostřední blízkosti tržnice, která zjevně sloužila jako sklad distribuovaných padělků. Kontrola byla ukončena ve večerních hodinách.

Výsledkem této akce bylo zajištění celkem 1 799 kusů textilních výrobků, 24 párů obuvi a 359 kusů výrobků kožené galanterie, u kterých vzniklo podezření z porušení některých práv duševního vlastnictví. Celníci dále zajistili 888 kusů pirátských kopií CD a DVD nosičů. Celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na částku 13 006 200,- Kč.

V neděli 1. září se celníci do Strážného vrátili. V dopoledních hodinách uzavřeli tentokráte tržnici „Kravín 1“ a opět celý prostor ohraničili páskou. Znovu měli již předem vydaný soudní příkaz k prohlídce jiných prostor a pozemků v objektu tržnice. Jednalo se celkem o 27 prodejních stánků. Dále byly zkontrolovány tři vozidla zaparkovaná v bezprostřední blízkosti tržnice.

Výsledkem této akce bylo zajištění celkem 666 kusů textilních výrobků, 76 párů obuvi a 187 kusů výrobků kožené galanterie, u kterých vzniklo podezření z porušení některých práv duševního vlastnictví. Celníci dále zajistili 14 574 kusů pirátských kopií CD a DVD nosičů. Celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena na částku 9 743 000,- Kč.

Od začátku roku 2013 jihočeští celníci zajistili padělky rozmanitých druhů zboží za 180 milionů korun. Největší množství zajištěného zboží připadá na textilní výrobky, doplňky a CD a DVD nosiče.

no images were found


TEXT + FOTO: Celní správa MFČR

Inzerce