TOPlist

FOTO: Hlídkám PMJ Praha ujížděl řidič v kradeném voze

Nedlouho po začátku služby řešili „péjáci“ první, poměrně zásadní případ, kde před nimi ujížděl zfetovaný řidič v kradeném autě.

Vše začalo přibližně v půl sedmé oznámením poškozeného na linku tísňového volání. V tom uváděl, že právě kouká na to, jak mu kradou auto, které má na korbě navíc naložené dva bicykly.

Policisté se okamžitě pustili do pátrání po modré nákladní Mazdě, které bylo přibližně o deset minut později úspěšné. Auto se mužům zákona podařilo vypátrat konkrétně v ulici Čumpelíkova, kde ho také chtěli zastavit. Avšak řidič valníkové Mazdy byl zjevně proti, protože na znamení k zastavení nereagoval a v jízdě pokračoval. Dokonce se v jednu chvíli nebránil do auta svých pronásledovatelů nabourat ve snaze je takzvaně „střepat“.

Jeho zběsilou jízdu ukončilo až křovisko, kterým chtěl projet, což se mu nepodařilo. Poté následovalo zadržení osmatřicetiletého řidiče a jeho třiadvacetileté spolujezdkyně. U řidiče policisté následně zjistili několik důvodů, proč ujížděl.

Jednak jel v kradeném autě, ale navíc není držitelem žádného řidičského oprávnění, má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a řídil pod vlivem drog, což prokázala provedená zkouška. Proto skončil na policejní služebně pro podezření z trestných činů krádeže, maření výkonu úředního rozhodnutí, násilí proti úřední osobě a ohrožení pod vlivem návykové látky.

no images were found


TEXT: PČR

Inzerce