TOPlist

FOTO: Hlídce PMJ Praha ujížděl muž v odcizené Octavii

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne si policisté pohotovostní motorizované jednotky z 2. oddělení povšimli na Jižní spojce vozidla značky Škoda, které v policejních evidencích prochází jako odcizené den 8. 6. 2014. „Péjáci“ se pokusili vozidlo zastavit, na což však řidič nereagoval a začal ujíždět prvním sjezdem na ulici Vídeňská ve směru na Lhotku.

Policisté ho proto se zapnutými majáky pronásledovali až do ulice Mariánská, kde za křižovatkou s ulicí U Koupadel havaroval do jiného vozidla, které jelo před ním a právě odbočovalo. Následovalo zadržení muže, který se však při dopravní nehodě lehce zranil a musel být následně převezen k ošetření do nemocnice. U druhého účastníka této nehody ke zranění nedošlo a vznikla pouze hmotná škoda na vozidle.

Na místo museli tedy vyjet i policisté z oddělení dopravních nehod, aby celou událost zadokumentovali. Nutno také zmínit, že řidič během toho co hlídce ujížděl, nerespektoval několik červených signálů na semaforech a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Místy policisté odcizené vozidlo pronásledovali rychlostí 160 kilometrů v hodině.

Devětadvacetiletý muž, který odcizené vozidlo řídil, bude muset po ošetření v nemocnici na místním oddělení policistům vysvětlit, za jakých okolností se dostal za volant kradené Octavie. Závěrem je třeba také říci, že muž má bohatou trestní minulost a několik záznamů v policejních evidencích, většinou majetkového charakteru. Také není vlastníkem řidičského oprávnění.

no images were found


[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce