TOPlist

FOTO: Hasiči zachránili několik lidí z panelového domu, ve kterém hořel byt

První hlášení o požáru v bytě třináctipatrového panelového domu v Chodově na Sokolovsku přijali hasiči v půl desáté dopoledne. Lidé, kteří volali na tísňovou linku, uváděli, že z oken bytu ve třetím patře šlehají plameny a kouř se šíří po celém domě.

Na tísňovou linku následně volali další obyvatelé domu s upřesněním, že kvůli hustému kouři na chodbách nemohou opustit své byty, operátoři z operačního střediska hasičů jim doporučili, aby vyšli na balkony a vyčkali na záchranu. Postupně byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo přes šedesát hasičů. Ti zlikvidovali požár, který zcela zničil byt ve třetím patře, plameny se nikam dál nerozšířily.

Kvůli kouři v celém domě rozhodl velitel zásahu o evakuaci všech obyvatel z bytů, hasiči je vyváděli v záchranných maskách, některé pak v koši žebříku. Celkem z domu zachránili před padesát lidí včetně malých dětí a navíc větší množství nejrůznějších zvířat.

Většinu zachráněných přímo na místě kvůli možnému nadýchání kouřem zkontrolovala záchranná služby, minimálně pět osob převezla sanitkami do nemocnice. Požár byl lokalizován po dvanácté hodině, kdy zároveň do vyhořelého bytu vstupovali vyšetřovatelé požárů společně s policií, aby určili příčinu požáru.

Pro evakuované a zachráněné byl na místě k dispozici hasičský autobus, stejně tak i zástupci města, kteří zjišťovali, zda někdo z obyvatel nepotřebuje náhradní ubytování. Ze svého skladu hasiči vydali pět souprav náhradního oblečení pro ty, kteří své byty opustili bez dostatečného oděvu.

Do svých bytů by se všichni měli vrátit v odpoledních hodinách.

Škoda byla stanovena na 4,5 milionu korun.

no images were found


[tiskovka]Martin Kasal
tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje
FOTO: HZS KVK[/tiskovka]

Inzerce