TOPlist

FOTO: Hasiči z hořícího bytu zachránili tříletou dívku a její maminku

Ve čtvrtek v 16:01 oznámila žena na tísňovou linku 112, že z jejich bytu v Žatci ulice Adolfa Heyduka vychází černý kouř po nějakém výbuchu, který paní zaslechla. Vzhledem k tomu, že se jednalo o bytový dům se 3 NP, byly na místo vyslány 4 hasičské jednotky včetně výškové techniky.

Hasiče po příjezdu na místo opravdu čekal vycházející černý kouř z přízemního bytu. Na lokalizaci požáru byl nasazen vysokotlaký vodní proud v dýchací technice, zároveň byl prováděn průzkum ve vyšších patrech domu a přetlakové odvětrávání. Z objektu byla hasiči zachráněna maminka s malou 3 letou holčičkou, pro kterou to nebyl zrovna nejkrásnější zážitek.

Děvčátko dostalo za svou odvahu a pro utěšení plyšového dráčka Soptíka, který ji vykouzlil na tváři úsměv. Požár byl likvidován v 17:04 hod. Příčina požáru je stále v šetření a škoda byla majitelem vyčíslena na 120 000 Kč.

Na místo vyjely jednotky: HZS Žatec, HZS Podbořany, SDH Žatec, SDH Libočany. Jednotka HZS Podbořany byla již během cesty na místo stažena zpět na základnu z důvodu již dostatečných sil a prostředků

no images were found


[tiskovka]Pro Požáry.cz
ppor. Michal Hrdlička
územní odbor Žatec
HZS Ústeckého kraje
FOTO: HZS ÚLK[/tiskovka]

Inzerce