TOPlist

FOTO: Hasiči, policisté a strážníci honili na skládce ve Vysokém Mýtě klokana

Dne 21.července 2014 ve 14,51 hod. vyslalo krajské operační a informační středisko Pardubických hasičů jednotku na odchyt volně pobíhajícího klokana ve Vysokém Mýtě v blízkosti hasičského stadionu.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se zvíře nachází na vrcholu skládky – navážky zeminy, v zarostlém travnatém porostu. Na místo byla vyžádána Městská policie Vysoké Mýto s prostředkem pro odchyt zvěře. Dostavila se i hlídka Policie ČR Vysoké Mýto a následně i příslušník Městské policie, od kterého bylo zjištěno, že Městská policie disponuje pouze smyčkou k odchytu psů. Na základě osobní znalosti příslušníků Policie byl zjištěn majitel klokana a tento byl policisty telefonicky kontaktován.

Klokan majiteli utekl již v ranních hodinách a při pokusu o jeho odchycení utrpěl majitel zranění žeber, se kterým byl hospitalizován v nemocnici. Prostřednictvím KOPIS byl vyžádán příjezd pracovníků Záchranné stanice Pasíčka s vybavením pro odchyt zvěře – s vystřelovací sítí a narkotizačními prostředky. Dále byl vyžádán výjezd jednotky dobrovolných hasičů Vysoké Mýto z důvodu potřeby většího počtu osob pro zabránění dalšího útěku klokana. Po příjezdu pracovníků Záchranné stanice Pasíčka bylo rozhodnuto o odchycení klokana do stahovací sítě.

Zvíře bylo zasahujícími obklíčeno a při nadhánění k pracovníkům záchranné stanice se podařilo klokana zachytit za ocas a vyzvednout. Následně byl pracovníkem ze záchranné stanice chycen do stahovací sítě a umístěn do pytle. Poté byl naložen do vozidla Městské policie a společně s pracovníky Záchranné stanice a jednotky z Vysokého Mýta odvezen a předán rodině majitele.

no images were found


[tiskovka]Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje
FOTO: HZS PAK[/tiskovka]

Inzerce