TOPlist

Hasiče v Brně zaměstnaly požáry aut

Ke dvěma požárům zaparkovaných vozidel vyjížděli dnes v noci brněnští hasiči do Bystrce. Při požáru dodávky na ulici Ondrouškova byly poškozeny další dva automobily. Další vozidla hořela v nedaleké ulici Černého. Oheň zde zničil celkem 3 vozy a dalších 7 poškodil. Škoda se odhaduje v řádu stovek tisíců korun. Nikdo nebyl zraněn. Příčinou požáru je úmysl.

Hlášení o požáru automobilů přijalo Krajské operační a informační středisko ve 02.51 hod. K události vyjeli hasiči z požární stanice Přehrada. Průzkumem zjistili, že hoří obytná dodávka Volkswagen. Její majitel upozornil na 5 kg propanbutanovou tlakovou láhev, která byla uvnitř vozidla. Hasiči požár uhasili a tlakovou láhev nalezli nepoškozenou. Žár ohně poškodil ještě další dvě vozidla zaparkovaná vedle dodávky. Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na 200 tisíc Kč.

K další události byli hasiči ze stanice BVV povoláni ve 03.10 hod. na ulici Černého. Opět se jednalo o požár obytného vozidla. Dodávku značky Fiat a další dva osobní automobily požár zcela zničil. Oheň poškodil také 3 desetikilové propanbutanové láhve, které byly uskladněny v dodávce a jejich obsah při požáru vyhořel. Dalších sedm zaparkovaných automobilů a čtyři stromy požár poškodil. Celková výše škody ještě není stanovena. Dnes dopoledne pokračuje na místě události Policie ČR i vyšetřovatel HZS JMK v šetření.

V obou případech je potvrzeno úmyslné zapálení.

no images were found


[tiskovka]Autor: HZS Jihomoravského kraje[/tiskovka]

Inzerce