TOPlist

FOTO: Hasiče na Kladensku zaměstnal požár garáže a dílny

Dne 10. 10. 2014 ve 14.20 hodin byl na tísňovou linku 150 ohlášen požár v Libochovičkách na Kladensku. Jednalo se o požár vybavení dílny ve dvojgaráži u rodinného domu.

Na místo vyrazily jednotky HZS Středočeského kraje ze stanice Kladno, JSDH Brandýsek a JSDH Zákolany. Majitel se popálil na rukou a ošetřit ho musely posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje.

Hasiči uhasili požár uvnitř garáže 2 x C proudem, požárem byla ohrožena 2 vozidla – Peugeot a Škoda Octavia, které hasiči odtlačili do bezpečné vzdálenosti, garáž monitorovali termokamerou, zasahovali v dýchací technice.

Uvnitř garáže byla 1 autogenní souprava s 33 kg lahvemi acetylenu a kyslíku, dále 33 a 10 kg lahev s propanbutanem. Hasiči láhve ochlazovali, vynesli je do bezpečné vzdálenosti a poté postavili do kádě s vodu.

V 15 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu, v 17.15 hodin bylo místo předáno majiteli a jednotky PO se vrací zpět na základny.

Příčina vzniku požáru je zanedbání bezpečnostních předpisů při manipulaci s propanbutanovou lahví. Výše škody je 350.000 Kč, uchráněny hodnoty 200.000 Kč.

no images were found

Inzerce