TOPlist

FOTO: Hasiče i báňské záchranáře zaměstnala nehoda nákladního vozu, který narazil do domu

K dopravní nehodě nákladního automobilu, který na silnici I/16 v obci Ješín narazil do domu, vyjely v pondělí jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Slaný a Kralupy nad Vltavou, a to společně s hlídkami Měp Velvary, OO PČR a DI PČR.

Hasiči po svém příjezdu zjistili, že řidič vylezl z kabiny vlastními silami, vozidlo však dům poškodilo a na místo byl proto přivolán statik. Ten rozhodl, že je dům potřeba zajistit vzpěrami a až poté bude moct být vyproštěno samotné vozidlo.

Na místo proto vyjela jednotky HZS Středočeského kraje ze stanice Kladno, mimo jiné také se speciálním kontejnerem, dále pak Hlavní báňská záchranná stanice Praha a na místo vyrazil také USAR odřad z Prahy, složený z příslušníků HZS Praha ze stanic Smíchov a Centrála.

Hasiči museli rozebrat a rozřezat část střechy, rozbrušovací pilou pak museli rozřezat poškozený plot u domu. Po potřebném zajištění domu proti případnému zřícení začalo samotné vyproštění vozidlo. O to se postarala odtahová služba OPLT ve spolupráci s hasiči. Pomocí dvou navijáků byl vůz vyproštěn a vytažen zpět na silnici.

Doprava byla v době zásahu řízena kyvadlově hlídkami OO PČR a MěP Velvary, v době samotného vyproštění automobilu pak byla silnice zcela uzavřena.

no images were found

Inzerce