TOPlist

FOTO: Fotbaloví chuligáni se střetli v centru Plzně

Na náměstí Republiky v Plzni naprosto klidně postával několika set hlavý dav německých fans, kteří se řadili na pochod ke stadionu, který měl začít asi za hodinu. Příslušníci policie většinou seděli po družstvech ve svých dodávkách, pouze na rozích náměstí postávaly hlídky, tu a tam byly vidět bílé čepice dopravních policistů a kolem pokojně procházeli Plzeňané, včetně maminek s dětmi.

Najednou zazněl povel v němčině a asi sedmdesát mužů se vyřítilo z davu Němců a zaútočilo na skupinku českých fanoušků, kteří vcházeli do přilehlé Pražské ulice.

Prakticky v jedné vteřině se rozeznělo mnoho sirén policejních vozů, náměstí rozsvítila desítka majáků a dodávky se odpíchly ze svých stanovišť. Příslušníci pořádkových družstev i běžných hlídek vyskakovali z vozů a začali provádět protiopatření.

Německý útok srazil několik kolemjdoucích lidí na zem, ale jak rychle začal, tak rychle skončil. Pořádková jednotka útočící dav rozdělila na několik skupinek a ty ve vteřinách zvládla.

Během dvou minut byli všude okolo k vidění ležící postavy poražených útočníků, které vždy zajišťoval jeden až dva policisté. Během dalších dvou až tří minut byly zajištěné osoby v eskortních vozech a zbylá skupina Bayernu tiše a schlíple stála na náměstí zcela obklíčena dalšími policisty.

Snad poprvé bylo k vidění, že fans pochodovali na stadion zcela potichu. Jejich konsternování tím, jak rychle může blitzkrieg skončit bylo patrné ještě během pouštění na stadion.

no images were found

Inzerce