TOPlist

FOTO: Dvojici pachatelů vloupání pomohl dopadnout služební pes Edar

Dvojice mužů z Rumburku si vyhlédla místní chatku v Lesní ulici na Rumbursk. Zzahaleni tmou se do ní pokusili vniknout. Všímavý svědek zahlédl dvě osoby přelézající plot . Po chvíli uslyšel navíc praskání dřeva, což byl impuls pro volání na linku 158. Během chvilky se v okolí místa činu nacházela skupina policistů z nejbližšího okol v čele se služebním psem Edarem.

Dvojice policistů z varnsdorfské hlídkové služby společně s psovodem zadrželi krátce před třiadvacátou hodinou ve středu 30.7.2014 dvojici starších mužů, jež má na svědomí vloupání do zahradní chatky v Rumburku. Z ní se pokusili odnést chemickou toaletu, plastové nádoby, přenosnou ledničku nářadí a další věci, jež se hodí či se dají zpeněžit.

Věci byly nalezeny nedaleko chaty v lesním porostu a posléze vráceny zpět do rukou jejich majitelky. Nevítaní návštěvníci byli umístěni do policejní cely. O několik hodin později si zadržení pánové vyslechli sdělení podezření ze spáchaní přečinu krádeže. Případ je zpracováván ve zkráceném přípravném řízení.

no images were found


[tiskovka]nprap. Petra Trypesová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce