TOPlist

FOTO: Dvojice mužů se vydávala za policisty, okradla seniorku

Ve čtvrtek krátce po poledni došlo v Havířově Městě k přečinu krádeže a porušování domovní svobody, kterého se dopustili dosud neznámí pachatelé. Ti využili lsti proti šestasedmdesátileté ženě. Nejdříve seniorku oslovila neznámá žena na ulici Dlouhá třída s tím, že jí řekne budoucnost z ruky.

Následně se na místo dostavili dva muži v civilním oblečení, kteří se uvedli jako policisté a neznámou ženu odvedli z místa. Poté se na místo ihned vrátili a seniorce nabídli, že jí odvezou domů, kde po ní požadovali, aby si zkontrolovala své cennosti a finanční hotovost. Následně byly poškozené její cennosti, včetně hotovosti odcizeny.

Policisté v současné době na případu intenzivně pracují, bližší okolnosti budou známy až po prošetření celé události.

!!! POLICE VARUJE !!!
Policista prokazuje příslušnost k policii služebním stejnokrojem, případně služebním průkazem s fotografií, viz. příloha.

Policista při výkonu služby v občanském oděvu prokazuje svoji příslušnost k policii rovněž služebním průkazem, případně odznakem, který tvoří kovový ovál modré barvy s orámováním ve stříbřité barvě. V horní části odznaku je plastický symbol policie, pod ním jsou tři vodorovné pruhy ve státních barvách a nápis „SLUŽBA KRIMINÁLNÍ POLICIE A VYŠETŘOVÁNÍ“. V dolní části odznaku je pětimístné identifikační číslo, viz. příloha.

Zejména starší osoby upozorňujeme:
1. Nebuďte důvěřiví k neznámým osobám, požadujte prokázání příslušnosti k policii v takových případech!!! Nebojte se požádat kolemjdoucí o pomoc!
2. Chování obou mužů neodpovídá postupu policie!!! Policisté nechodí do bytů občanů z důvodu uvedeného výše. V případě podezření, že se nejedná o policistu, ale podvodníka, požádejte, aby Vás doprovodil na služebnu policie, ne k Vám domů!!!

no images were found


FOTO: PČR

Inzerce