TOPlist

FOTO: Dvojice dívek spadla ze skály, na místě zasahoval vrtulník LZS

Policisté z OO PČR Český Brod vyjížděli v pátek večer do ulice Tuchorazská, kde mělo dojít k pádu osoby ze skály. Policisté nalezli dvě mladé dívky (ročník nar. 1999 a 1996), které byly po pádu ze zhruba 10 metrové výšky v bezvědomí.

Na místo vyrazily dvě posádky ZZS Středočeského kraje a z Prahy na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01. Přivolána byla rovněž jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Český Brod a Městská policie Český Brod. Policisté dívkám poskytli první pomoc, následně je předali do rukou ZZS.

Po akutním ošetření byly obě dívky transportovány do pražských nemocnic. Jednu z nich vrtulník letecky transportoval do nemocnice v Motole, druhou pak záchranáři převezli do Fakultní nemocnice na Královských Vinohradech. Na místo dorazili kriminalisté, kteří se případem začali zabývat.

V průběhu noci se policisté vydali ke skále znovu, a to za asistence vrtulníku LS PČR s termovizí, kdy pátrali, zda u skal nezůstala nějaká další zraněná osoba. Toto se nakonec nepotvrdilo a pátrání bylo ukončeno.

no images were found

Inzerce