TOPlist

FOTO: Dva vozy spolu v Praze „závodily“, po nehodě nalezli policisté zbraně i drogy

Dvě vozidla – Range Rover a Mercedes, se podle prvotního vyšetřování „honila“, či „závodila“ po Radlické ulici v Praze, ve směru do centra. Oba vozy začaly předjíždět osobní vozidlo Porsche, jedoucí v pravém jízdním pruhu, problémem však bylo, že obě vozidla jela dvojnásobnou rychlostí, než která byla v daném úseku povolena, předjíždět navíc začala obě současně, tudíž jedno z nich jelo chvíli protisměrem.

Řidič vozidla Range Rover nezvládl řízení a u křížení ulic Radlická a Kurvirtova narazil nejprve do vozidla Porsche, a poté skončil v oplocení sportovního areálu. Vozidlo Mercedes z místa nehody ujelo. Protože byli podle svědků nehody lidé z Range Roveru ozbrojení, vyjelo na místo několik hlídek PMJ. Policisté u posádky vozu opravdu nalezli revolver, „střílející tužku“, která patří mezi zakázané zbraně, a také 15 gramů drog – konkrétně kokainu a marihuany.

Policisté současně začali pátrat po černém vozidle, které z místa nehody ujelo, to později nalezli v boční uličce, zhruba kilometr od místa nehody, ve voze už seděli pouze dva mladíci, u kterých policisté nalezli plynovou pistoli. Podle svědků nehody měli v černém voze cestovat celkem tři lidé, jeden z členů posádky tedy nejspíš ještě před příjezdem policistů utekl. Řidič černého Mercedesu i přes zápach brzd tvrdil, že s vozidlem nikde nejezdil, a že s kamarádem v temné uličce pouze posedávají v autě.

Na místo byl přivolán policejní psovod, který začal pátrat po třetí osobě z Mercedesu, která měla uprchnout i s taškou, ve které měly být podle prvotních informací drogy. Policisté však zatím třetího muže, ani tašku nenalezli. Podle svědků muž z Range Roveru telefonoval posádce černého Mercedesu, aby okamžitě zmizeli i s taškou plnou „zboží“.

Případ prošetřují kriminalisté pro podezření z trestných činů nedovoleného ozbrojování a nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

no images were found

Inzerce