TOPlist

FOTO: Dva útočníci měli polít stan bezdomovců hořlavinou a zapálit jej

V neděli krátce po čtrnácté hodině jsme na tísňovou linku 158 přijali oznámení od muže, který operátorovi sdělil, že se ho pokusil před chvílí někdo zapálit. Dále uvedl, že žije na louce ve stanu nedaleko obchodního centra na Černém mostě.

Na místo okamžitě vyjely hlídky z okolí, kriminalisté stálé výjezdové skupiny i detektivové pražského krajského ředitelství. Ti zjistili, že dva zatím neztotožnění muži s největší pravděpodobností polili stan hořlavou látkou, kterou poté zapálili. Muži se podařilo utéct a stan částečně uhasit, došlo pouze k poškození a částečnému ohoření jeho oděvu.

Podle popisu poškozeného se mělo jednat o dva muže ve věku asi 30-35 let, kteří mluvili česky bez jakéhokoliv přízvuku.
Celou událost tak prověřují kriminalisté třetího policejního obvodu, kteří provedli důkladné ohledání místa činu a zajistili dostatečné množství stop, které nyní odešlou ke znaleckému zkoumání, aby zjistili, zda a jaký akcelerant hoření byl použit.

Touto cestou kriminalisté žádají případné svědky, kteří by mohli přispět k objasnění této události, ať neprodleně kontaktují tísňovou linku 158 nebo se dostaví na kteroukoliv služebnu PČR.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Hana Jeřábková, DiS.
tisková mluvčí PČR
FOTO: PČR + Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce