TOPlist

FOTO: Dva policisté byli zraněni při střetu služebního vozu s tramvají

V Olšanské ulici v Praze 3 došlo v pátek ke střetu služebního vozidla PČR (Místní oddělení PČR Žižkov) s projíždějící tramvají. Je příliš brzy na to, abych zde popisoval průběh nehody, vše je momentálně v šetření dopravních policistů a drážní inspekce.

Každopádně – po střetu zůstali ve vozidle zaklíněni dva policisté. Na místo zamířily hlídky PČR, strážníci MP Praha, posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS hl.m. Prahy a také jednotky HZS Praha ze stanic Centrála a Strašnice. Povolána byla také jednotka HZSp pražského dopravního podniku.

Oba policisty se podařilo z vozu vyprostit. Utrpěli poranění hrudníku a hlavy. Jeden z policistů má především pohmožděniny a právě zraněný hrudník, druhý z nich pak s poraněním hlavy skončil na neurochirurgii.

Přivolaní hasiči dopravního podniku společně se zaměstnanci DPP vyprostili pomocí speciálního vyprošťovacího automobilu policejní vůz, který zůstal po nehodě napasovaný mezi tramvají a sloupem trakčního vedení. Po nehodě navíc vykolejila samotná tramvaj, i o její nakolejení se museli postarat hasiči dopravního podniku se zaměstnanci DPP.

Provoz byl v Olšanské ulici zcela zastaven, a to jak pro automobilovou dopravu, tak pro tramvaje. Dopravu odkláněli policisté. Je na místě popřát zraněným policistům brzké uzdravení.

no images were found

Inzerce