TOPlist

FOTO: Dva osobní automobily skončily po nehodě na kolejích

Necelá hodinka stačila v pondělí 14.10.2013 dopoledne třem profesionálním jednotkám hasičů (HZS MSK) na odstranění dvou osobních automobilů – Renault Scénic a Fiat – která skončila svou jízdu frekventovanou ulicí 28. Října v Ostravě-Nové Vsi v tramvajovém kolejišti a zdržovala hlavně veřejnou dopravu. Jednoho z řidičů odvezla sanitka do nemocnice se zraněním.

Operační středisko hasičů bylo v pondělí krátce po desáté hodině informováno osobním automobilu renault Scénic v kolejišti ve směru z centra Ostravy na Porubu. Protože zasahoval do obou kolejí, musela být tramvajová doprava v obou směrech zastavena a silniční doprava v tomto úseku svedena ze dvou do jednoho pruhu na každé straně. Po chvíli dostali hasiči informaci o druhé nehodě podobné nehodě, kdy Fiat skončil při jízdě z Poruby směrem do centra města také v kolejišti, odhadem 200 metrů od první nehody.

Na místo vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba, Fifejdy a vyprošťovací Bizon ze stanice Zábřeh. Profesionální hasiči z Fifejd a Zábřehu se pomocí Bizona postarali o Scénic, když (po vypnutí trolejí pracovníky Dopravního podniku Ostrava) jej nejprve vytáhli z kolejiště a položili na okraj silnice. Ihned přijelo vozidlo odtahové služby, na které Scénic naložili a část kolejiště zasypali sorbentem. Řidič vyvázl bez zranění.

Hasiči z Poruby na silného Bizona nečekali – tvořily se totiž stametrové pomalu jedoucí kolony aut a hlavně řada čekajících tramvají – a Fiat vytáhli pomocí navijáku cisterny a svých paží na trávu mezi silnicí a kolejištěm, aby se dalo bezpečně projíždět. Klíče od Fiatu předali strážníkům Městské policie Ostrava. Řidič Fiatu byl zraněn.

no images were found

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Inzerce