TOPlist

FOTO: Tři muži vydírali zaměstnankyni poradenské firmy, zadrželi je kriminalisté

Nádherná ukázka práce policejních operativců byla k vidění v Plzni. Mladý plzeňák si před jistou dobou uzavřel životní pojistku u jedné plzeňské firmy zabývající se poradenskou činností. Po čase se mu to ale rozleželo v hlavě, zjistil si údaje o zaměstnankyni která smlouvu sepsala a začal ji vydírat.

První výhrůžka byla formou dopisu, který vhodil do schránky firmy. Sepsal zde své požadavky a vyhrožoval, že se vydá „Cestou, která má málo společného s lidskostí'“. Další dny pak ženě vyhrožoval SMS zprávami a dokonce si opatřil i dva komplice, také plzeňáky, a to ve věku 21 a 23 let. Ke zdůraznění své pohrůžky muži uvedli, že znají osobní i pracovní poměry této úřednice. V této sestavě pak v noci ženě na jejím oploceném pozemku u jejího domu zničili zaparkované auto.

Po tomto kroku již pachatelé specifikovali konkrétní částku, kterou chtějí od své oběti a stanovili ji na 800 000,- Chlapci již ale netušili, že celé jednání vedou operativci z plzeňské kriminálky. Pachatelé tak vyrazili převzít obálku s první splátkou ve výši 100 tisíc, jako místo si určili jednu z trolejbusových zastávek v Plzni. Ženě dali za úkol položit peníze v obálce na lavičku. Ta tak učinila, samozřejmě za skrytého dohledu policie. Když si pachatelé peníze vyzvedli, byli okamžitě zadrženi.

no images were found

Inzerce