TOPlist

FOTO: Dva muži okradli válečného veterána

Dvojice mužů se neštítila „navštívit“ stařečka přímo v zařízení pro válečné veterány a tam ho okrást. Zatím neznámí pachatelé přišli za poškozeným osmadvacátého června do jeho pokoje s legendou, že mu jdou opravit toaletu. Jeden z pachatelů při tom seniora vylákal z pokoje, aby mu ukázal, co přišli opravovat. Druhý mu v tu chvíli odcizil ze skříně vojenské sako, které zdobily medaile, za různé úspěchy v jednotlivých životních etapách.

Poškozený tak během chvíle přišel například o dva Řády bílého lva, Řád za chrabrost, nebo Řád za zásluhy. Jelikož byly některé medaile vyvedeny ve zlatě, vznikla okradenému škoda dosahující 100.000,- Kč. Tímto skutkem nevznikla poškozenému pouze škoda hmotná, ale především újma morální, neboť byl na medaile, které byly nadneseně řečeno mapou jeho života, patřičně hrdý. Oba pachatelé pak kvapem ze zařízení pro veterány odešli.

Poškozený a svědci k osobám pachatelů uvedli:
První z pachatelů byl oblečen do bílé ¾ bundy s kapucí, tmavých kalhot, šedého svetru a na hlavě měl kšiltovku.
Druhý, starší pachatel byl ve věku kolem šedesáti let. V době krádeže byl oblečen do tmavě zeleného oblečení, na hlavě měl tmavou kšiltovku a na očích brýle.

Touto cestou policisté prosí pozorné spoluobčany o spolupráci při pátrání po pachatelích. Pokud některého z nenechavců zachycených na videozáznamech poznáte, nebo disponujete informací o jejich pobytu, předejte prosím tento poznatek kriminalistům prvního policejního obvodu cestou linky tísňového volání 158.

no images were found

Inzerce