TOPlist

FOTO: Drogy vařili přímo na tržnici, přišli na ně celníci

Přímo na tržnici zřejmě vařili pervitin, zkonstatovali ústečtí celníci po kontrole jedné z příhraničních tržnic, kterou provedli v uplynulých dnech.

Mobilní hlídka celníků na tržnici s názvem KLID II v obci Dubí na Teplicku prováděla rutinní kontrolu, zaměřenou na ochranu spotřebitele a prodej či skladování tabákových výrobků. Při prohlídce řady opuštěných stánků nalezli celníci v jednom z nich skleněné kádinky, míchadla se zbytky krystalické látky a komponenty pro výrobu amfetaminu (kanystry s toluenem, kyselinou fosforečnou, hydroxid sodný a další). Celníci nasadili i služebního psa, vycvičeného na vyhledávání tabákových výrobků a drog, který označil otvor ve zdi v přízemí zděné budovy. Celníci z úkrytu vyndali igelitovou tašku s třemi sáčky s nahnědlou krystalickou látkou o hmotnosti 260 gramů. Provedený test NIK pozitivně reagoval na metamfetamin – pervitin.

Hlídka zadržela muže, který vycházel z uzavřené místnosti, v níž celníci nalezli za pomoci služebního psa v odpadkovém koši balíček s marihuanou a v pověšeném oblečení sáček s krystalickou látkou reagující jako metamfetamin.

Kromě varny a drog celníci záhy objevili v prvním patře budovy i 239 ks textilních výrobků, 29 párů obuvi a 26 kusů hodinek, kabelek a opasků, u kterých vzniklo podezření, že se jedná o zboží porušující práva duševního vlastnictví. Zboží bylo v místnosti úhledně seřazené podle značek a složené v regálech či na ramínkách po jejím obvodu. Hodnota zajištěného zboží v ceně originálních výrobků přesahuje jeden milion korun.

Padělky celníci převezli do celního skladu, čtyřiadvacetiletého muže, omamné a psychotropní látky si na místě převzali přivolaní kriminalisté.

no images were found

por. Jiří Nejedlý, DiS.
Tiskový mluvčí
CÚ pro Ústecký kraj

Inzerce