TOPlist

FOTO: Dopravní policisté dostali svůj historicky první prapor

Historicky první prapor služby dopravní policie předali dne 5. září 2013 zástupci Občanských sdružení a iniciativy předali dopravním policistům.

Slavnostní standarta služby dopravní policie se tak stává podle slov svého ředitele, plk. Tomáše Lercha, symbolem poctivé a usilovné práce, který přispěje ke zvýšení prestiže a prohloubí hrdost dopravních policistů.

Významnému aktu přihlížela více než stovka zástupců policie a veřejnosti v čele s ministrem vnitra Martinem Pecinou a policejním prezidentem plk. Martinem Červíčkem. Na slavnostní ceremoniál dorazili také slovenský ředitel dopravní policie, plk. Ján Ignaták a bývalý ředitel služby dopravní policie a současný ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje, plk. Leoš Tržil. V průběhu ceremoniálu bylo oceněno více než 70 dopravních policistů za vynikající práci při výkonu služby.

Ředitel dopravní policie, plk. Lerch, ve svém úvodním projevu zdůraznil důležitost práce všech dopravních policistů a zároveň popsal úspěšné výsledky práce všech svých podřízených. Ty odráží nejen statistická čísla vývoje dopravní nehodovosti, ale zejména sledovaný názor široké veřejnosti. Plk. Lerch také poděkoval za iniciaci a přípravu ceremoniálu zástupcům Občanské iniciativy Čech, Moravy a Slezska a dále zástupcům Svazu důstojníků a praporčíků Armády ČR, Svazu pomocných technických praporů České republiky – vojenské tábory nucených pracía Občanskému sdružení Stříbrný kruh.

Prapor od okamžiku svého vzniku zůstane výrazem hrdosti dopravních policistů.

no images were found


TEXT + FOTO: PČR

Inzerce